System DECT

System DECT działa w obrębie do kilkuset metrów i złożony jest ze słuchawek bezprzewodowych, które komunikują się ze stacjami bazowymi. Poza tym zawiera również moduł, który steruje stacjami bazowymi i zarządza połączeniami użytkowników. System DECT pozwala na  przełączenie połączenia z jednej stacji bazowej do innej w czasie, gdy połączenie jest aktywne.

Dostęp do sieci zewnętrznych jest realizowany przez serwer telekomunikacyjny. W tradycyjnych rozwiązaniach (serwery telekomunikacyjne Siemens, Panasonic, Alcatel) moduł sterujący bazami DECT stanowi integralną część ( karta rozszerzeń ) serwera telekomunikacyjnego. Ze względu na uniwersalność coraz częściej znajdują zastosowanie systemy DECT oparte na technologi VoIP. Można je stosować z dowolnym serwerem telekomunikacyjnym dysponującym tą technologią.

W naszej ofercie znajdują się systemy DECT wraz z serwerami telekomunikacyjnymi Siemens i Panasonic oraz systemy DECT IP pracujące z dowolnym serwerem telekomunikacyjnym wyposażonym w technologie VoIP: Polycom (Kirk), NEC, Gigaset.

Centrale telefoniczne SLICAN IPL-256 umożliwiają rozbudowę o kartę 4-portowego switcha z PoE (Power over Ethernet), co znakomicie upraszcza budowę i zwiększa niezawodność małych systemów DECT opartych na technologii VoIP.